Terapia jogą

Terapia jogą to praca z człowiekiem, a nie z problemem

W terapii jogą diagnozowanie i dalsza praca z klientem odbywa się z perspektywy jogi. Dlatego korzystamy z takich narzędzi jak: asany (pozycje jogi), pranajamy (techniki oddechowe), joga nidra (techniki relaksacyjne), medytacja, wizualizacja, zmiana nawyków, sposobu odżywiania etc. Techniki te dostosowywane są do indywidualnych uwarunkowań i potrzeb klienta.

Ta forma terapii bierze pod uwagę wszystkie aspekty życia człowieka, tj. styl życia, ogólny stan zdrowia, stan emocjonalny, sposób odżywiania, jakość snu, sposób oddychania, nawyki, relacje z otoczeniem i ogólny poziom energii. Patrzymy na człowieka jako całość, a nie tylko na chorą wątrobę, czy bolący kręgosłup.

Nie jest to medycyna, ale w terapii jogą jak najbardziej korzystamy z wiedzy anatomicznej, fizjologicznej, czy psychologicznej.
Nie musi to być długi proces, jeśli jesteś gotowa/gotów zaangażować się.

Joga to silne narzędzie, które działa stopniowo i dlatego bezpiecznie. Joga realnie pomaga w wielu schorzeniach. Zapraszam do zapoznania się z listą 101 jednostek chorobowych (stan na 2016 rok), w przypadku których naukowo stwierdzono pozytywne oddziaływanie jogi.

Jak wygląda sesja terapii jogą?
Zaczynamy od wywiadu, który obejmuje m.in. historię zdrowia. Następnie sprawdzam Twoją postawę ciała, sposób chodzenia, zakres ruchu oraz sposób oddychania. Po takim rozpoznaniu dostosowuję odpowiednie narzędzia do Twoich potrzeb. Każda sesja trwa od 60 do 90 min w zależności od Twojego poziomu energii i możliwości w danym dniu. Dostaniesz również proste ćwiczenia do wykonywania w domu.

Ile sesji potrzebuję?
Wszystko zależy od rodzaju problemu i jak długo z nim żyjesz. Wiele również zależy od Twojego zaangażowania, bo jest to wspólna praca nad poprawą Twojego stanu zdrowia. Natomiast już po pierwszej sesji poczujesz się lepiej.

Miejsce: na sesję terapeutyczną zapraszam do szkoły Centrum Joga przy ul Brackiej 22 w Warszawie; wyjątkowo u Ciebie w domu w Warszawie, jeśli np. jesteś po porodzie.